وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: هر روز گزارش کار سازمان حمایت را دریافت می‌کنیم که تحویل خودروهای پیش فروش شده مرتب در حال انجام است اما در برخی موارد تاخیر وجود دارد.

رضا رحمانی در پاسخ به این سوال که با توجه به حذف شورای رقابت و مسئولیت سازمان حمایت از مصرف کننده بر تحویل خودرو از سوی خودرو‌سازها، آیا گزارشی از نحوه تحویل خودرو به مشتریان و نمایندگی‌ها از سوی این سازمان در جهت شفاف سازی منتشر خواهد شد، گفت: هر روز گزارش کار سازمان حمایت را دریافت می کنیم که تحویل خودروهای پیش‌فروش شده مرتب در حال انجام است اما در برخی موارد تاخیر وجود دارد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین در خصوص اظهارات دبیر وارد کنندگان خودرو مبنی بر عدم ترخیص حتی یک خودرو از گمرک، گفت: در هیات دولت مصوب شده است، خودروی آنهایی که تا تاریخ مشخصی وارد گمرک شده و پیش فروش شده است ترخیص شوند و تنها جرائمی به آنها تعلق می‌گیرد تا مردم بتوانند خودروی خود را تحویل بگیرند.

وی ادامه داد: اما پرونده آن واردکننده‌ای که تخلف کرده قطعا به قوه قضاییه ارجاع خواهد شد که تا امروز به دلیل ایرادی که در مصوبه گرفته شده بود نتوانستیم این کار را انجام دهیم که در هیات دولت مصوبه اصلاح شد و تا چند روز آینده آن دسته از خودروها ترخیص خواهد شد.

 • برچسب ها:

  به اشتراک بگذارید :

  مطلب قبل و بعد
  مطالب مشابه

  شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

  - کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
  - آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد